Airbus A319 informace

16. října 2008 v 13:50 |  Airbus A319
České aerolinie získaly první letoun typu Airbus A319. Letadlo, které technici ČSA převzali od výrobce v německém Hamburku, přistálo v barvách ČSA v Praze ve čtvrtek ve večerních hodinách. Celkem ČSA obdrží letos dva letouny tohoto typu a do konce roku 2008 další čtyři. Airbusy A319, stejně jako A320, vzešly z poptávkového řízení na dvanáct střednětraťových letadel v říjnu 2004. První tři nová letadla ČSA získaly vloni, letos jich firma obdrží pět a poslední čtyři letouny z tendru Airbus S.A.S. dodá v roce 2008.
Nové letadlo má efektivnější provoz, větší dolet a nabízí vyšší sedačkovou kapacitu. Bude využité zejména na spojích do západní a východní Evropy, kde nahradí stávající letadla typu Boeing 737-500. Nové letouny A319 budou nasazovány na linky, které patří v síti ČSA k nejpoptávanějším jako je Brusel, Madrid, Athény, Londýn - Stansted ale také Oděsa, Soluň, Jerevan či Düsseldorf. Na první cestu by se nový letoun měl vydat v pondělí ráno do Bruselu. Nové Airbusy A319 ve flotile nahradí letadla Boeing 737-500, které společnost po ukončení operativního leasingu v dubnu a květnu letošního roku vrátí majiteli. Nabízejí místa pro 135 cestujících a jejich kapacita je tak o 27 míst vyšší než u letounů B737-500.

Technické údaje

Nové letouny budou poháněny motory vyráběnými konsorciem CFM International S.A. Cestujícím nabízí letadla nové generace komfortnější cestování v podobě prostornějších a širších rozměrů kabiny a větších úložných prostor pro zavazadla nad sedadly. K dispozici budou moderní palubní komunikační technologie.
Letouny mají o 1 200 km větší dolet než stroje stávající střednětraťové flotily ČSA a oproti letadlům Boeing 737 klasické generace jsou o zhruba pět procent rychlejší. Provoz Airbusu A320/319 je ekonomický díky nižší spotřebě paliva, nižším nákladům na údržbu a lepším výkonům na krátkých letištních drahách. Provoz A320/319 je rovněž ekologicky "čistší", tj. splňuje přísnější hlukové a emisní normy a nabízí podstatně vyšší možné zatížení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 StenLy a Eavy StenLy a Eavy | Web | 16. října 2008 v 14:00 | Reagovat

Hoy - nemohl/a bys nám pomoct při rozhodování - děkujem , je to první článek na našem blogu - moc dík a sry za reklamu , nenašel sem na ní rubriku.. jinak hezu blog...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tak zase příště ale přijď prosím!
www.airflight.blog.cz
GoodBye