Čsa2

8. listopadu 2008 v 11:54 |  Nehody
Na nedělní noční charterový let Českých aerolinií z Istanbulu do Prahy bude asi dlouho vzpomínat 155 cestujících. Letadlo se totiž ve vzduchu potýkalo s technickými problémy a muselo se vrátit zpět do turecké metropole. Na palubě byl i šéfredaktor deníku Metro Josef Rubeš.
Mluvčí ČSA Daniela Hupáková informovala, že posádka postupovala v souladu s bezpečnostními pokyny. Ilustrační foto.foto: Jan Záleský, iDNES.cz
Mluvčí ČSA Daniela Hupáková informovala, že posádka postupovala v souladu s bezpečnostními pokyny. Ilustrační foto.
Zhruba v jednu hodinu po sobotní půlnoci vzlétlo letadlo ČSA z Istanbulu, přičemž do Prahy mělo dorazit kolem čtvrté ráno.
Krátce po startu však pilot oznámil problémy s tlakem v kabině. "Asi dvacet minut po vzletu jsem měl najednou úplně zalehlé uši, cítil jsem silný tlak v hlavě, jako by praskala. Pilot oznámil, že se kvůli technickým potížím musíme vrátit do Istanbulu. Abychom vyčerpali palivo, hodinu jsme kroužili, a až pak přistáli," uvedl Rubeš.
Mluvčí ČSA Daniela Hupáková informovala, že posádka postupovala v souladu s bezpečnostními pokyny. "Kapitán letadla Boeing 737 po vzletu zaznamenal postupnou změnu tlaku v kabině, proto ihned zapnul náhradní systém přetlakování letadla a zároveň postupně sestoupal do bezpečné hladiny," upřesnila.
Podle informací deníku Metro se zranil jeden cestující. V důsledku problémů s tlakem údajně začal krvácet z ucha.
"Mohu akorát potvrdit, že jeden pasažér byl po přistání ošetřen, ale co mu bylo a v důsledku čeho, to nevím," řekla Hupáková iDNES.cz.
Problémy podle Rubeše pokračovaly i poté, co stroj dosedl na zem, kdy bez jídla a pití cestující čekali v letadle a následně i před pasovou kontrolou. Do hotelu hrazeného ČSA se dostali až v půl sedmé ráno.
Z původně pětidenního zájezdu pořádaného společností Company Diamond Wind se tak turisté vrátili nakonec až v neděli večer.
Co problémy s tlakem způsobilo, se zatím neví. "Výstupy z technické kontroly letadla v tuto chvíli ještě nejsou k dispozici," dodala Hupáková
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lukyholetadla lukyholetadla | 26. června 2011 v 10:52 | Reagovat

Chudáci lidi :-( ,mistři piloti :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tak zase příště ale přijď prosím!
www.airflight.blog.cz
GoodBye