Frankfurt am Main

22. listopadu 2008 v 21:02 |  Letiště a vše kolem nich
Frankfurt am Main je největší německý letiště nacházející se 12 km od centra města Frankfurt am Main. Letiště je třetí největší v Evropě a osmé na celém světě. V severní částí letiště byla od roku 1947 až do roku 2005 vojenská letecká základna U.S army. V dnešní době má letiště dvě dráhy určené jak pro startování tak pro přistávání a jednu dráhu určenou pouze pro starty. Dále má letiště dva terminály pro odbavování všech civilních letadel co v dnešní době létají. Do roku 2010 má být na letišti v provozu čtvrtá runway a vystavět se má třetí terminál, který má stát na místě bývalé vojenské letecké základny U.S.A. Nový třetí terminál má být už plně schopen odbavovat letadla typu Airbus A380. Letiště ve Frankfurtu je spolu s letištěm v Mnichově sídlem Německé aerolinky Lufthansa.

Historie: Letiště ve frankfurtu bylo otevřeno v roce 1936 jako německá letecká základna. V té době to bylo druhé největší letiště v Německu po letišti Tempelhof v Berlíně. Prvně bylo letiště využíváno pro lety vzducholodí. Mimo jiné zde měla základnu i vzducholoď LZ 129 Hindenburg. Během druhé světové války bylo letiště využíváno Nacistickým Německem. Lufthansa zde zřídila svou základnu v roce 1955. V roce 1972 se na letišti vystavěl nový terminál dnes Terminál 1 a letiště začalo fungovat jako civilní mezinárodní letiště. Další budova terminálu (Terminál 2) se začala stavět v roce 1990 a v roce 1994 se otevřela veřejnosti.
Nehody na letišti Frankfurt am Main:

  1. V roce 1969 havarovalo letadlo typu Boeing 727 na lince London Gatwick - Frankfurt am Main. Během přistávání spadlo letadlo na jeden obytný barák. Na palubě letadla zahynulo 50 ze 66 cestujících a v troskách baráku zahynuli dva lidé.
  2. V roce 1988 byl proveden atentát na palubě letadla typu Boeing 747 společnosti PanAm. Letadlo mělo namíříno z letiště v Heathrow na letiště JFK v New Yorku. Letadlo mělo mezipřistání na Frankfurtským letišti kde nabralo další pasažéry a náklad. Bomba na palubě letadla byla odpálena nad jedním Skotským městem. Na palubě letadla nikdo nepřežil. K atentátu se přihlásila Libyjská teroristická organizace.

Terminály - V současné době má letiště dva terminály, ke kterým má v roce 2012 přibýt terminál 3 určený výhradně pro letadla typu A380.

Terminál 1 - Byl otevřen v roce 1972 a západně od něj se nachází nákladní terminál Cargo. Z terminálu vedou tři prsty, z čehož dva jsou zakončeny jakousi hvězdou (viz. obr. nahoře).

Prst A - Země kam se dostanete pomocí tohoto prstu jsou Slovinsko, Rakousko, Švýcarsko, Chorvatsko, Polsko, Etiopie, Egypt, Holandsko, Řecko, USA, Španělsko, Čína, Itálie, Anglie, Argentina, Indie, Irsko, Finsko, Hong Kong, Turecko, Tunis, Česká Republika, Rusko, Estonsko, Japonsko, Norsko, Francie, Lotyšsko, Lucembursko. Portugalsko a Švédsko.

Prst B - Země kam se dostanete pomocí tohoto prstu jsou Řecko, Kanada, Čína, Malta, Bulharsko, USA, Egypt, Estonsko, Kuwait, Libye, Austrálie, Jordánsko, Singapur, Sri Lanka, Turecko, Velká Británie a Vietnam.

Prst C - Země kam se dostanete pomocí tohoto prstu jsou Indie, USA, Severní Korea, Belgie a Etiopie.

Terminál 2 - Byl otevřen v roce 1994 a tvořího dva prsty.

Prst D - Země kam se dostanete pomocí tohoto prstu jsou Irsko, Rusko, Mexiko, Francie, Bělorusko, Čína, Česká Republika, USA, Turecko, Lichtenštejnsko, Ukrajina a Uzbekistán.

Prst E - Země kam se dostanete pomocí tohoto prstu jsou Rusko, Kanada, USA, Albanie, Afganistán, Velká Británie, Hong Kong, Španělsko, Finsko, Island, Maďarsko a Austrálie.

Fotky terminálů letiště Frankfurt am Main:

Terminál 1 -

Terminál 2 -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Tak zase příště ale přijď prosím!
www.airflight.blog.cz
GoodBye